WEB Tasarımı

WEB TASARIMI

Çevrenizde web tasarımını çok iyi yaptığını söyleyen bir çok firma bulabilirsiniz. Peki iyi web sitesi tasarımı nedir?

Web tasarımın kalitesinin ölçülmesi kolay olmasa da, başarılı bir web tasarımını oluşturan ana unsurlar şu şekilde özetlenebilir;

Web Tasarım = Kullanışlı Tasarım + Etkileyici Görseller + Özgün İçerikler + Hızlı Yüklenme + Mobil Uyumluluk + SEO Altyapısı

Kullanışlı Tasarım ve Etkileyici Görseller, müşteri tarafından kolaylıkla anlaşılabilir ama diğer unsurların uzman olmayanlar tarafından fark edilmesi zordur.

Bu sebeple hızlıYOL Teknoloji, web tasarım projelerinde fark yaratan şu hizmetlerin üzerinde durur;

- Web tasarımının; firma stratejisi ve müşteri kitlesi ile uyum sağlamasını hedefler. Bu amaçla, strateji danışmanımız firmanıza özel çalışma yapar.

- Konusunda uzman metin yazarlarımız firmanın görüşlerine uygun özgün içerikler hazırlar.

- Web tasarım çalışması tamamlandığında, web sitesinin hızını ve mobil uyumluluğunu Google test sayfalarına onaylatır ve test sonuçlarını işverene sunar. Bu sayede web sitenizin mobil uyumlu ve hızlı olduğu objektif olarak size sunulmuş olur.

- Web sitenizin Google tarafından doğru algılanmasını sağlayan SEO çalışma raporu, bağımsız SEO test araçlarına dayanılarak yapılır.

Amacımız yaptığımız çalışmayı size objektif olarak sunabilmek, bu nedenle tasarladığımız web sitelerine 2 sene garanti veriyoruz. Bu garantiyi başka web tasarım firmalarında bulamazsınız.

Web sitenizin kullanım amacı nedir? Web siteniz işinize ne katabilir? Web siteniz kullanışlı değil mi? SEO yapınca ne olacak? Google Adwords pahalı mı? Ve dahası için bizi arayın

WEB Tasarımında Özgünlük

Kopyalamak yaratıcılığın ve gelişmenin ilk adımıdır. Ama kopyalayarak fark yaratmanız ne yazık ki mümkün olamayacaktır. Örnek vermek gerekirse A şirketinin sitesine benzer site istiyoruz dediğinizde eğer web tasarımcınız size fiyat veriyorsa siz o siteden fazla bir şey beklemeyin.

Web tasarımının özgünlüğü ancak müşteri hedefleri ile örtüştüğünde farklı, etkili ve sürdürülebilir sonuçlar doğurabilir. Özgün olmak zor gibi görünse de aslında basittir, sektörü, müşterileri ve firmanızı analiz ederek doğru projeler ile mümkün olabilmektedir. Unutmayın, kendi sektörünüzde var olabildiğinize göre firmanızın özgün bir yönü zaten var, tek yapmamız gereken bunu web tasarımına yansıtabilmek.

WEB Tasarımında Ego

Web tasarımında yapılan hatalardan biri patronların kendilerine kıyafet diktirir gibi web sitesi seçmesidir. Web sitesini kendiniz için değil, kendi müşterileriniz için yaptırmalısınız. Tasarımını çok beğendiğiniz sitenizi, eğer kimse ziyaret etmiyorsa bu size fayda sağlamaz. Eğer amacınız kendi zevkinize uygun site yaptırmaksa bizimle zaman kaybetmeyin.

Web tasarımında animasyonlar, kaliteli görseller eğer yukarıda açıkladığımız şekilde faydaya hizmet ediyorsa anlamlıdır. Amacımız şov yapmak değil, size para kazandırmaktır. Bu sebeple, biz sizi doğru yansıtan web tasarımını yapmak için çalışırız. Müşterileriniz, web siteniz, yaptığınız iş ve firmanız arasında tutarlı bir ilişki kurabilmelidir.

WEB Tasarımında Dikkat Edilecek Noktalar

Bir web sitesi, ön yüz tasarımı ve arka taraftaki kodlardan oluşur.

Ön Yüz : Ön yüz, sizin ve müşterilerinizin etkileştikleri ana sayfalardır. Ön yüze görüş bildirmek sizin için kolaydır. Deneyimleyebilir, müşterilerinize denetebilirsiniz.

Kod Yapısı : Kod yapısı sizler için daha zor anlaşılabilen bir yapıdır. Arka planda bulunan kodlar, sitenizin ön yüzünü oluşturduğu gibi aynı zamanda arama motorundaki (Google, Yahoo vb.) yerini, sitenin açılma hızını ve hata oluşturma ihtimallerini belirler.

Dikkat edilmesi gereken ana noktalar;

Ön yüzde web sitesinin hedeflerine uygun, basit ve kullanıcı dostu bir yapı oluşturulmasına özen gösterilmelidir.

Web tasarımcısının sektörü, şirketi ve müşterilerinizi doğru analiz ettiğinden emin olun.

Rakiplerinizin sitelerini inceleyerek, sizin güçlü yönlerinizi ortaya çıkaracak çözümler geliştirmeye çalışın.

İnsanlar bu siteye niye girmeli sorusuna alternatif cevaplar üretin.

Sitenizin mobil cihazlarda rahat görülebilir olmasına dikkat edin.

Web sitesine bir sonuç değil, dijital dünyada etkin olabilmek için kullandığınız bir araç olarak bakın.

Web sitesini hazırlatırken mutlaka bakım masraflarını baştan belirleyin. Unutmayın sitenin güncel tutulması, sağlayacağı fayda için çok önemlidir.

Sık güncellenmesi gereken siteler için yazılımcınızdan yönetici paneli talep edin.

Sitenizde kullanılan kodlama dillerinin neler olduğunu mutlaka öğrenin.

Tasarımcınızdan sitenin kodlaması hakkında, farklı tarayıcılara uygunluk, SEO’ya uygunluk ve mobil cihazlara uygunlukla ilgili teknik rapor isteyin.

Web tasarımcılarının sizi kendilerine bağımlı hale getirmesine izin vermeyin, mümkünse kodları satın alın.

Mobil WEB Sitesi

Mobil cihazların kullanımı arttıkça web sitesine mobilden erişebilmek büyük önem kazanmaktadır. Yaptırdığınız web tasarımının mobil cihazlarda nasıl göründüğünü mutlaka kontrol edin. Gerektiği durumlarda mobil cihazlar için özel tasarımlar hazırlatın.

Biz hiç talep etmeseniz dahi mobil cihazlara uyumluluğa önem veririz. Tek bir müşterinizin bile siteyi kullanamaması sizin için bir kayıptır ve biz bu prestij kaybını kabul etmiyoruz.

WEB Sitesi Yönetici Paneli

Web sitesi yönetici paneli eğer içeriği sıkça değiştirecekseniz sizler için çok faydalıdır. Çoğunlukla tasarımcılar yönetici paneline sıcak bakmazlar. Her değişiklikte para kazanmak varken ilk teklifin içerisine yönetici paneli eklemek işlerine gelmez. Bizim işimize geliyor mu, ilkelerimiz gereği geliyor.

E-Ticaret Sitesi

Öncelikle belirtmek isteriz ki, alışveriş sitesi rekabetin çok olduğu ve göründüğünden maliyetli bir iştir. Elbette gözler sadece sahibinden.com gibi başarı hikayelerine odaklanıyor ama internet alışveriş sitesi olarak kurulmuş ve başarısız olmuş bir çok örnekle dolu. Bu tarz site yaptırmaya karar vermeden önce mutlaka kurulmuş büyük sitelerde kendinize yer kiralama seçeneğini gözden geçirin.

Eğer hala sizi vazgeçiremediysek, gerçekten bu konuda ciddisiniz demektir. Bu durumda size yardım etmek isteriz. Bize ulaşın birlikte neler yapabileceğimizi konuşalım.

Ucuz Web Sitesi

Eğer basit çözümlerle size fayda sağlayabileceğimizi fark edersek, sizlere ucuz web tasarımı yapmaktan mutluluk duyarız. Ancak ucuz olsun diye size birbirine benzeyen sitelerden bir tane hazırlamamızı bekliyorsanız yanlış adrestesiniz. Çünkü bu tip sitelerin size bir yararı olmayacaktır.

Tek sayfada çok kaliteli, kullanışlı ve ucuz web tasarımları yapabiliriz. Evet bu ucuz olur, ama hiç bir site işinize yaramayan bir siteden daha pahalı olamaz.

hızlıYOL Web Sitesi Adımları

Web sitesi tasarımı için sizlerle beraber aşağıdaki adımları izliyoruz;

Adım 1 : Ön inceleme Raporu


Sektör, Firma ve Müşteri gereksinimlerine uygun olarak, ön inceleme raporu hazırlayıp sizlere sunuyoruz.

Eğer siteniz varsa bu siteyi hem tasarım hem de kodlama açısından inceliyoruz, site ile ilgili teknik ve web tasarım durum raporunu sizlere sunuyoruz.

Adım 2 : Tasarım Geliştirme Toplantısı

Ön inceleme raporu ortaya konduktan sonra sizlerle bir fikir toplantısı yaparak özgünlükle ilgili ana noktaları belirleyip, beklentileri netleştiriyoruz. Tasarım geliştirme toplantısı sonrasında, web tasarım hazırlık ve bakım teklifini sizlere sunuyoruz.

Adım 3 : Tasarım Sunumu

Tasarım geliştirme toplantısı sonucu alınan kararlara uygun olarak tasarım sunumu yapılır. Tasarımla ilgili görüşler paylaşılarak öngörülen iyileştirmeleri planlıyoruz.

Adım 4: Web Sitesi Test Çalışması

Web sitesini, test amacıyla kullanıma açıyoruz. Bu süreç içerisinde varsa karşılaşılan sorunları düzeltip, siteye son halini veriyoruz.

Adım 5: Web Sitesinin İşletmeye Alınması

Web sitesi yapım sonuç raporunu hazırlıyoruz. Raporda sitenin kodlanması ile ilgili teknik bilgiler, mobil uyumluluk, hız ve SEO uyumluluk bilgilerini veriyoruz.

Adım 6: Web Sitesi Bakım Dönemi

Sizin ihtiyaçlarınıza göre bakım dönemlerini belirliyoruz. Web sitesinin bakım hizmeti, sitenin güncellenmesi, yaşanan teknik sorunların çözülmesi, kullanıcı sayısının kontrolü hizmetlerini içerir. Sitenin çektiği trafik ile ilgili dönemlik raporlar hazırlanır. Bu süreçte eğer talep edilirse SEO, Adwords destekleri sunulabilir.


Web Sitem Zaten Var Diyorsanız

Sitenizden memnun olun ya da olmayın, sitenizin faydasını arttırmak için yeni fikirler geliştirebiliriz. Sitenizin adresini aşağıdaki form ile bize yollayın, size ücretsiz site değerlendirme raporu sunalım. Sonuçta tamamen ücretsiz bu raporla sitenizle ilgili daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Web Sitesi Değerlendirme Raporu Talep Formu

MÜŞTERİLER
  SÜREÇLER