CHATBOT NEDİR?

2016 'nın ilk yarısında lansmanı yapılan yeni nesil teknoloji olan ChatBot, en basit haliyle kullanıcı ile yazışan ve çoğunlukla bir senaryo üzerinde cevaplar üreten ve ya belli iş akışlarına göre görevleri yerine getiren bir yazılım olarak tanımlanabilir.

Arayüzler

- Facebook Messenger,

- Web Sitesi,

- Skype,

- Slack,

- SMS,

Etkileri

ChatBot’lar, CRM, ERP ve IoT entegrasyonlarıyla ve ya müşterilerden aldıkları bilgilerle geri besleme yaparak, tekrar eden işleri azaltıp, iş yükünü hafifleterek, çalışanların verimliliğini arttırır.

GENEL KULLANIM ALANLARI

    Müşteri İlişkileri

- Sık sorulan soruları 7/24 cevaplayabilir,

- Yeni kanal oluşturup ürünleri tanıtabilir,

- e-Ticareti mesajlaşma doğallığında yaptırabilir,

- Müşteriden doğrudan sipariş alabilir,

- Satış sonrası müşteri desteği verebilir,

    Süreç İyileştirme

- Çalışanların sorularını cevaplayabilir,

- Oryantasyon verebilir,

- Satış ekiplerine sahada destek verebilir,

- Şirket içi/dışı toplantıları düzenleyebilir,

- Tekrarlanan iş süreçlerini hatırlatabilir,

- IoT entegrasyonu ile sahadan bilgi toplayabilir,


CHATBOT 'larda YAPAY ZEKA

ChatBot 'u önemli kılan asıl konu ne senaryosu ne de arayüzüdür, asıl önemli olan ChatBot 'un sahip olduğu zekadır. Birçoğunun yapay zeka (AI) olarak açıkladığı bu zeka, ChatBot 'un ete kemiğe bürünmesi anlamına gelmektedir.

Yapay zeka konusu, günümüzde henüz tam olgunlaşmamış bir konudur. Özellikle machine learning gibi konularda yaşanan ilerlemeler ile yapay zeka çözümlerinin gelişmesi beklenmektedir.


hızlıYOL Teknoloji ve ChatBot

hızlıYOL Teknoloji, şirkete özel senaryolarla iş akışları oluşturup, ChatBot ’larla toplanan verilerin analizini ve raporlanmasını sağlar.

hızlıYOL Teknoloji, İTÜ Çekirdek desteği ile İK, Satış, İnşaat, Lojistik, Fabrika ve Tesis Yönetimi için çözümler geliştirmeye devam ediyor.

ChatBot yaşam döngüsünün yönetimi ve ChatBot stratejinizi oluşturmak için bize ulaşın.Evimin Değeri: Facebook üzerinde çalışan, evinizi değerleyen bir ChatBot. Konuştukça yeni şeyler öğreniyor.

Denemek için tıklayınSatış Robotu: Satış ekiplerine yardımcı olan satış robotumuz ilk önce saha ziyaretlerine odaklandı, yeni iş akışları yolda…Toplantı Robotu: Toplantı katılımı, sunumlar ve yorumlar hepsi toplantı robotumuzun kontrolünde.CHATBOT